.

Open zbulon detajet e partisë së re që del nga PD-ja

Emisioni Open i gazetares Eni Vasili ka zbuluar detaje të themelimit të partisë së re Bindja Demokratike që del nga gjiri i PD-së.

Sipas gazetares së Top Channel Elda Menga, e cila është në lidhje direkte për Open, takimi i grupimit të partisë që pritet të bëjë pjesë disa ish-drejtues të PD-së është zhvilluar në një zonë të Liqenit Artificial të Tiranës, në zyrën e njërit nga nismëtarët.

Deri tani Astrit Patozi dhe Fabian Topallaj janë zbuluar si nismëtarë të partisë së re.

Hapur.al