.

Zjarr në banesën në Durrës, brenda një e moshuar.Si është gjendja e saj

Zjarr në katin e katërt të një pallati ne Durrës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth ores 08:45, në lagjen Nr 1 Durrës.Mësohet se në banesë ishte një grua 80 vjeçe e cila ka pësuar dëmtime të lehta dhe ndodhet në Spital nën kujdesin e mjekëve.

Informacion paraprak

Më datë 11.02.2019, rreth orës 08:45, në lagjen Nr 1 Durrës , ka renë zjarr në katin e katërt të një pallati, në banesën e shtetases F.C., 80 vjeçe, e cila ka pësuar dëmtime të lehta dhe ndodhet në Spital nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe Zjarrëfikses, që po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.