.

Pas ditëve të ngrohta, rikthehet bora në Shqipëri.Si do jetë moti këtë javë

Sot në mbrëmje temperaturat do të zbresin në minus, ndërsa në zonat malore do të shfaqen reshjet e dëborës.
Java pritet të jetë me mot te kthjellët, por shumë të ftohtë.

“Moti gjatë javës: E hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore.

E marta sjell rënie të ndjeshme të temperaturave dhe vijojnë reshjet e dëborës në Lindje – Juglindje.

E mërkura dhe deri në fundjavë, sjellin mot të kthjellët por shumë të ftohtë; temperaturat e natës dhe mëngjesit ulen deri 10°C nën ZERO ndërsa gjatë mesditës maksimumi do të ngjitet deri 12°C”, njofton Meteoalb.