.

Gjyqi me Ballën, Shkëlzen Berisha ngre akuza ndaj tij:Ka udhëtuar me trafikantë droge

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla vijon betejën ligjore me djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzenin. Ky i fundit pas seancës gjyqësore ku mori pjesë tha se nuk ekziston asnjë provë, e cila implikon atë për evazion fiskal siç pretendon Taulant Balla.
Djali i ish-kryeministrit hodhi sërish akuza ndaj Taulant Ballës duke shtuar se kreu i grupit të PS-së ka udhëtuar me trafikant droge e konkretisht, Edmond Begon.

Gjithashtu ai nënvizoi faktin se trafikanti i drogës Edmond Bego nuk arrestohet, sepse ka mbrojtjen e maxhorancës.

“Nuk ka asnjë provë që pretendohet për evazionin fiskal. U përpoq të rikthente vëmendje në komisionin e dështuar parlamentar, që ai e udhëhiqte. Ai më akuzonte me udhëtime për persona që unë nuk i njihja.

Balla ka udhëtuar me trafikantë droge. Si ka mundësi që taksat e taksapaguesve shqiptarë nuk shkojnë për studentët, por shkojnë tek një person që nuk merr pjesë fare në tender. Mazhoranca nuk e heton. Dalin nëpër televizione dhe gënjejnë se ka një masë sigurie në gjykatë, ndërkohë që nuk ekziston. Beteja ligjore vijon”, tha ai.