.

Fotot/Vajzat linin kokën pas tyre, këta janë aktorët më të bukur të kinematografisë shqiptare

Sot ata janë në moshë, por dikur ishin aktorët më të bukur të kinematografisë shqiptare. Vajzat linin kokën, pas tyre dhe ato që jetonin në Tiranë ndoshta edhe luteshin që t’i shikonin në ndonjë rrugë të kryeqytetit.

Timo Flloko është cilësuar si një ndër aktorët më të bukur shqiptarë. Ai arriti të fitonte famë edhe në Amerikë, pasi u fut në botën e Hollivudit, por jetoi vetëm 7 vite atje.

Një tjetër aktor, i cili është cilësuar si mjaft i bukur është Viktor Zhusti. Vajzat e reja çmendeshin pas syve bojëqielli të tij. Edhe sot ai vazhdon të mbetet një mashkull tërheqës.

Si tërheqës është cilësuar edhe Mevlan Shanaj. Dikur ai ishte i preferuari i vajzave. Sot ai është tek të 70-tat, por ende duket i ri dhe mjaft energjik.

Nuk kishte si t’i mungonte kësaj liste as, Rikard Ljarja. Ai ka qenë një ndër aktorët më bukurosh shqiptarë. Edhe pse sot është 75-vjeç ai i ka ruajtur tiparet e bukura.

Dhe i fundit në këtë listë është Ndriçim Xhepa. Në pamjen e tij dallonin sytë e shkruar. Filmi me të cilin, ai mori më shumë famë ishte “Flutura në kabinën time”.

Array
(
  [ids] => 139051,139053,139054,139055,139056,139057,139058,139059,139060
  [src] => Array
    (
    )

)