.

“Jeta ime ka ndryshuar”, djali i moderatores italiane ‘fundos’ 2 shqiptarët që e qëlluan 11 herë me thikë

Në korrik të vitit 2018 Niccolo Bettarini, djali i moderatores së famshme italiane Simona Ventura u plagos me thikë jashtë një diskoteke.

Autorë të plagosjes u shpallën shqiptarët Albano Jakaj dhe Andi Arapi, 24 dhe 29 vjeç.

I riu u qëllua 11 herë me thikë dhe deklaroi në gjykatë se ishte përfshirë në sherr për të mbrojtur mikun e tij.

Bettarini ka kërkuar 1 mln euro dëmshpërblim nga gjykata, ndërsa prokuroria ka kërkuar nga 10 vite burg për shqiptarët.

Në një deklaratë të bërë për mediat Bettarini është shprehur se ruan mendime dhe kujtime të këqija nga nata kur u sulmua.

“Nga ajo natë kam kujtime negative, por jeta ime ka ndryshuar edhe më shumë”, është shprehur i riu.