.

Video/ Autoambulanca që “përçau” protestën ishte bosh? Ja si veprojnë studentët

Ditën e sotme u mblodhën studentë nga i gjithë vendi për të protestuar kundër tarifës për provimet e mbartura e cila ishte vendosur nga qeveria. E më të shumta protestat kanë qenë në kryeqytet në Rrugën e Durrësit, pranë Ministrisë së Arsimit.

Mirëpo një gjë e dyshimtë u vu re. Për të disatën herë mespërmes turmës së studentëve kaluan disa autoambulanca. Dyshohet se kjo ka qënë e qëllimshme, mirëpo studentët nuk kanë rënë në “kurthin” e propagandës dhe me shumë qytetari i kanë hapur rrugën për të disatën herë, edhe pse autoambulanca ishte bosh.

Shihni videon më poshtë:

Kjo eshte e disata autoambulanca qe "rastisi" sot te kaloje ne Rrugen e Durresit, por ata nuk kane rene ne kurthin e propagandes duke i hapur me shume qytetari rrugen asaj…edhe pse ishte bosh!

Kjo eshte e disata autoambulance qe "rastisi" sot te kaloje ne Rrugen e Durresit ku protestonin studentet, por ata nuk kane rene ne kurthin e propagandes duke i hapur me shume qytetari rrugen asaj…edhe pse ishte bosh!

Publiée par Albeu.com sur Jeudi 6 décembre 2018