.

Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i lehtë ka lëkundur kryeqytetin gjatë ditës së sotme. Lëkundjet e tërmetit që u ndjenë në Tiranë dhe Durrës, e kanë patur epiqendrën në Vorë.

Tërmeti ka qenë i shkallës 2.6 ballë. Ndërkohë raportohet që nga rënia e tërmetit nuk ka patur dëme.