.

Të shtëna me armë zjarri në Mat, dyshohet për një të vdekur dhe dy të plagosur

Të shtëna me armë zjarri raportohen nga Mati.

Dyshohet se dy punonjës së Bashkisë kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shëlli ku punonjësit Bashkisë shkuan për të hapur një rrugë.

Ende nuk ka informacion zyrtar nga policia rreth ngjarjes, ndërkohë priten detaje.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjene  plotë të kësaj ngjarje të rëndë.