.

40-vjeçaren nga Durrësi e rreh ish-gruaja e burrit, e denoncon në polici

 

Një grua nga Durrësi ka denoncuar në polici rastin e dhunës nga ish-gruaja e burrit të saj e cila e ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht.

Sipas njoftimit te policise, më datë 11.07.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtje së menjëhershme, për shtetasen R.M., vjeçe 40, banues në Durrës, pasi dyshohet se ish bashkëshortja e burrit shtetasja M.K., vjeçe 32, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës.