.

Shkarkimi i drejtorëve te Hipoteka dhe ALUIZNI, LSI-Ramës: Tani që i zgjodhe vetë kush ta ka fajin?

Pas lajmit se kryeministri Rama shkarkoi 6 drejtorë të Hipotekës dhe ALUIZNI-t, ka reaguar kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili.

 

Ja çfarë shkruan Vasili në rrjetet sociale

 

Po ky germadha kryeminister a i emeroi vete keta drejtoret e hipotekave, qe po i shkarkon tufa tufa?

Po ky kryeminister na cau derrasat, duke thene qe po i emeron drejtoret me konkurs, me portal, me me kritere, me seleksionim. Se qau e lau dikur ky se medemek fajin ja kishin te tjeret qe punet nuk i shkonin mire.

Po tani qe i zgjodhi vete keta drejtoret kush ja ka fajin?

Fajin ja ka vetem vetja e tij dhe shkollepakesia e tij proverbiale.

Eshte i paafte dhe pike, s’ja kane fajin as drejtoret dhe as nuk i bejne derman as drejtoret qe heq dhe as gjithe qeveria sikur ta nderroje te gjithen.

Trurin shtuf nuk e rigjeneron dot as ilacet dhe as bari.