.

Tahiri nxorri audiopërgjimin për vëllain e Xhafajt?/ Berisha: Po t’i besojmë Siamirit ka video edhe në…

Ish-kryeministri Berisha i ftuar në ‘Studio e Hapur’ teksa po komentonte audiopërgjimin e publikuar nga PD, ku implikohej vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ish-kryeministri Berisha përmendi edhe denoncimin e ish-ministrit Ylli Manjani se në hotelin ‘Santa Quaranta’ ishin përgjuar Rama dhe ministrant.

A ka video të tjera?
Berisha: Po t’i besojmë Siamir Thairit ka video në Santa Quaranta

Pse atë përgjim e ka bërë Tahiri?
Berisha: Jo ka video në Santa Quranta. Balili ka qenë trafikant me kualifikimin më të lartë se Habilajt dhe shumë të tjerë. Klemend Balilaj i ka filmuar duke nisur nga Edi Rama tek Arben Ahmetaj në konaqet e tij. Saimri Tahiri e ka thënë këtë, jo unë.

Mënyra se si e thoni është se keni dijeninë më shumë ju
Berisha: Jo e vlerësoj (qesh)

A ka opozita audiopërgjime të tjera kundër Xhafajt e Ramës?

Berisha: Nuk e di. Po ta dija do e thosha, por s’mund ta përjashtoj. Se edhe këtë videon unë e kam mësuar nga opozita.

Çfarë do bëjë opozita për ta çuar Xhafajn drejt dorëheqjes?

Berisha: Është populli, është protesta, është ajo që bënë armenët që në një javë hodhën kryeministrin. Revolta popullore. Nuk mund të them për bojkot, apo djegie mandatesh. Nuk e di, nuk kam të dhëna.