.

“Kush e vizitoi Tahirin sot në shtëpi me urdhër të Ramës”, zbulohet takimi 2 orë e 40 minuta


Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron në faqen e tij të ‘Facebook’-ut se ditën e sotme ish-ministri i Brendshëm Saimri Tahiri ka pritur një takim në shtëpinë e tij Gazmend Demin, presidentin e Partizanit, Sipas Berishës takimi zgjati 2 ore e 40 minuta, ndërsa Demi ishte i dërguari i Ramës. Mes të tjerash Berisha tregon se temat e bisedës mes Tahirit, që është në ‘arrest shtëpie’ dhe Gazmend Demit ishin deklaratat e Nezar Seitajt në Itali, apo dhe çështja e vëllait të Xhafajt.
REAGIMI I BERISHËS


Takim Saimir Tahiri -Gaz Demi!
Sapo perfundoi takimi prej 2 ore e 40 min midis te derguarit te Rames, Gaz Demi me Saimir Trafikun ne shtepine e ketij te fundit.
Te dashur miq, sot Gaz Demi, me urdher te Rames vizitoi Tahirin dhe bisedoi me te per rreth 2 ore e 45 min.
Tema e bisedimeve ishte:
Nazeraj dhe deklaratat e tij ne Itali
Fati i Fatzi Xhafes dhe banda e Agronit
Qendrimet e Tahirit ndaj zhvillimeve me te fundit
Nje leter qe Olsi Rama i dergonte Saimir Trafikut!
Beteja midis familjeve mafioze te kryeqytetit vazhdon. sb