.

Berisha nuk pushon së shkruari… Droga dhe takimi Rama-Tahiri, u dokumentuan

Ish-kryeministri Berisha, ka sqaruar së fundmi opinion publik në vend sa i takon takimit mes Ramës dhe Tahirit. Sipas “qytetarit digjital”, Rama-Tahiri ka qenë një takim për ta pushuar çështjen e këtij të fundit, si dhe një diskutim i ‘frytshëm’ lidhur me 613 kilogram kokainë kapur në Maminas.

Berisha, pohon edhe mesazhin që ka marrë, se Rama kërkon t’Ia mbyllë gojën pezakut, që transportonte drogën për ‘partizanët’…

 

 

 

Berisha shkruan:

 

Antidroga dixhitale zbulon:

 

Qellimet e takimit 70 minuta Rama-Tahiri ne spital! sb

 

“ I nderuar, një info e vogël që ndoshta ju hyn në punë:

 

Pershendetje doktor Rama mashtroi mbreme si per çdo gje dhe takimin me Tahirin.Ai takim eshte zhvilluar dhe ka patur dy çeshtje:

 

Se pari Rama i ka premtuar Sajmirit se se shpejti do nderpriten hetimet ndaj tij

 

Se dyti ne takim eshte diskutuar per ngarkesen e fundit te 613 kg droge te Edi dhe Olsi Rames.Kerkojne ti mbyllin me çdo kusht gojen Pezakut qe shkruante se transportonte droge per partizanet dmth vellezrit Rama!

 

Njeriu i besuar i Saimir Tahirit në përgatitjen e drogës që pinte vetë ka qenë gjithnjë Roni Shqiopa, i cili deri pak kohë më parë (e hoqi Fatmir Xhafaj) ishte drejtor i Shtëpisë së Pushimit të MPB-së në Durrës. Lidhja e Ronit me Saimirin dihej nga gjithë ministria.

 

Roni Shqiopa ka lindur në Katundin e Ri në Durrës në vitin 1984, por banon në Durrës. Nga ky fshat është edhe Armando Pezaku (1993) që “çonte miell për partizanët”. Armando është djali i Agronit dhe Verie Shqiopës (me origjinë nga Sukthi).

 

Nuk është çudi nëse hetohen telefonat, të dalë lidhja e me Saimir Tahirin, nëpërmjet Roni Shqiopës. Jo më kot, Saimir Tahiri dhe Armando Pezaku, kanë të njëjtin avokat, Maks Haxhinë, të sugjeruar nga i njëjti person. Nëse vërtetohen si prova (tabulate, etj) lidhjet e Roni Shqiopës me Armando Pezakun,dhe Saimir Tahirit do te ishte shume e vyer per zberthimin e grupit te partizanve,me respekt..