Home

TE GJITHA


KOLUMNA

EDITORIAL

Sondazh

A do t'i pranoje maxhoranca propozimet e opozites per reformen zgjedhore?

View Results

Loading ... Loading ...

POLITIKE

EKONOMI

Proportion
xhensila nako3 ditë

S’keni marrë ende pagën e luftës? Keni edhe tre ditë kohë për të aplikuar

Afati i fundit për personat që nuk kanë plotësuar dokumentacionin për pagën e luftës, është data 25 shtator. Drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj ...

Mbyllja e bareve dhe lokaleve ndikoi negativisht në punësim, por ja sa shpenzuan shqiptarët gjatë periudhës së karantinës

Baret e restorantet ishin të mbyllura për gati tre muaj, nga mesi i marsit deri në mesin e muajt maj, duke i detyruar shqiptarët të ...

xhensila nako3 ditë

Kosovë/ ​Bizneset që nga fillimi i pandemisë kanë humbur 1 miliard euro

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani humbjet e bizneseve në vend janë 1 miliard euro, që është një alarm për vendimmarrësit. Kështu është ...

xhensila nako1 javë

Baret, restorantet, hotelet dhe fabrikat shkurtuan stafet me 13-32% për shkak të pandemisë

Baret, restorantet, hotelet, fabrikat ishin linjat që shkarkuan më shumë punonjës nga puna për shkak të pandemisë në tremujorin e dytë të vitit. Kufizimet e ...

xhensila nako1 javë

Sa kushton dita e parë e shkollës/ Llogaritja e blerjeve që duhen bërë vetëm për një fëmijë

Me fillimin e vitit të ri shkollor , në prag të tij, shpenzimet e prindërve për fëmijët e tyre nisin që me blerjen e librave. ...

xhensila nako3 javë

Kursi i këmbimit me luhatje të lehta/ Ja sa këmbehet euro dhe dollari

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën leku forcoi pozitat në raport me dollarin amerikan dhe u zhvlerësua ndaj monedhës europiane lehtë, krahasuar me ...

xhensila nako2 muaj

Zbuloni profesionet që paguhen më shumë në vend, specialistët e IT-së ngjiten në vend të tretë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të arrijë të paguhet ...

xhensila nako2 muaj

Standard &Poor’s konfirmon vlerësimin “B+” por paralajmëron uljen e renditjes nëse borxhi vijon rritjen

Në rishikimin më të fundit të saj, agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard &Poor’s(S&P) konfirmon për Shqipërinë vlerësimin aktual në “B+” si dhe me perspektivë “të ...

xhensila nako2 muaj

VOA: Covid goditi rëndë ekonominë shqiptare, eksportet e tekstileve dhe këpucëve ranë me 44%

Në Shqipëri pandemia e koronavirusit ka sjellë pasoja në ekonominë e vendit. Një pjesë e ndërmarrjeve që punojnë për eksport kanë ndërprerë prodhimin ose e ...

Hapur Portal2 muaj
Continue to the category Arrow

FOKUS

Hapur Portal 55 minuta

“Kaloni në gatishmëri”, Agjencia e Mbrojtes Civile shkresë 5 prefekturave: Në veri-perëndim dhe jug të Shqipërisë priten stuhi dhe reshje të mëdha shiu këtë fundjavë

Agjencia Komëbtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar një shkresë 5 prefekturave të Shqipërisë duke i paralajmëruar të marrin masa në dy ditët në vijim ...

Hapur Portal 1 orë

FOTO-VIDEO/ Policët e EULEX të armatosur ‘gjer në dhëmbë’, niset drejt Hagës kreu i OVL së UÇK-së, protesta masive në Kosovë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, sot është arrestuar nga Policia e EULEX-it. Mediet fqinje publikojnë videon, ...

Hapur Portal 1 orë

“A do të lihen njerëzit të vdesin?”, debati i fortë për vaksinën në samitin e OKB. Me SHBA, Kinën dhe Rusinë që po heqin dorë nga…

Shumë udhëheqës botërorë në samitin virtual të Kombeve të Bashkuara gjatë kësaj jave, shpresuan se do të ketë një vaksinë në dispozicion që është e ...

Hapur Portal 2 orë

Rëndohet bilanci, MSH: Ndërrojnë jetë 3 pacientë me koronavirus, konfirmohen 124 raste të reja

  Është rënduar sërish bilanci i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë viktimë, kanë ndërruar jetë tre pacientë, në ...

Hapur Portal 2 orë

Situata e rënduar nga Covid-19, Manastirliu thirrje prindërve në Tiranë: Shmangni fluksin në QSUT, ja ku të drejtoheni

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje të gjithë prindërve në Tiranë, që në këtë periudhë të vështirë të epidemisë, të shmangin fluksin në ...

Hapur Portal 2 orë

Reshje intensive shiu dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit gjatë fundjavës

Dita e nesërme do të shoqërohet me ulje temperaturash si dhe me reshje intensive shiu. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka njoftuar se vendi ynë të shtunën, ...

xhensila nako 2 orë

Raporti i 24 orëve në Kosovë, 1 i vdekur e 46 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët privatë në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 664 mostra ...

KRONIKE

Hapur Portal 5 minuta

Tentoi të arratisej nga Policia e Tiranës, kush është i riu që u denoncua nga i ati për dhunë, si u prangos nga ‘Shqiponjat’

Policia e Tiranë reagon lidhur me ngjarjen e ndodhur pasditen e sotme, ku një person tentoi të arratisej nga ambientet e policisë, por që u ...

Hapur Portal 20 minuta

Operacioni i madh nga Europol, konfiskohen 27 milionë maska. Dalin detajet, ja vendet që u “goditën”

Miliona artikuj të falsifikuar, përfshirë 27 milionë maska të fytyrës, janë konfiskuar në Evropë.Operacioni 8-mujor, i koduar “Aphrodite”, është udhëhequr nga autoritetet italiane dhe irlandeze, ...

Hapur Portal 25 minuta

Mbyllja te “41 bis” e imamit të vetëshpallur Genc Balla, besimtarët gati për protestë para Kryeministrisë, shoqërohen nga policia

Policia e Tiranës ka shoqëruar këtë pasdite një grup besimtarësh myslimanë, pasi kishte informacione se do të protestonin para Kryeministrisë. Mësohet se besimtarët myslimanë ishin ...

xhensila nako 2 orë

LAJM I FUNDIT/ Arratiset një person nga Drejtoria e Policisë në Tiranë, prani e madhe policore te ‘Myslym Shyri’

Një person është arratisur nga ambientet e Komisariatit të Policisë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur përpara dy orëve ndërkohë që vërehet prani e madhe e ...

xhensila nako 3 orë

“339-a”/ Prokuria bie dakord! Dosja e Arben Ndokës ndahet nga të pandehurit e tjerë

Burime të Top Channel bëjnë me dije se Prokuroria ka rënë dakord që të ndahet dosja e Arben Ndokës nga të pandehurit e tjerë, sepse ...

xhensila nako 4 orë

“Siç vrava ata do iu hedh trutë në erë dhe ju”, pse 71-vjeçari nuk iu bind thirrjeve për dorëzim

Detaje të reja kanë dalë nga momentet e fundit përpara ekzekutimit të Lefter Zhidrut ditën e djeshme në Elbasan. Sipas informacioneve 71-vjeçari Zhidru nuk dorëzohej ...

xhensila nako 4 orë

E zë pompa e betonit duke punuar, humb jetën punëtori në Librazhd

Një punëtor ka humbur jetën në Librazhd pas një aksidenti duke punuar. Sipas informacioneve zyrtare, rreth orës 12:00, në fshatin Dorëz, Librazhd, shtetasi K.K.,duke punuar ...

BOTA

Proportion

Jetoni në Zvicër por keni udhëtuar në Shqipëri? Ndryshojnë rregullat e karantinimit pas 28 shtatorit, ja çfarë duhet të dini

Në Zvicër ekziston një kërkesë karantine për udhëtarët nga vende dhe zona të caktuara. Lista e këtyre shteteve dhe territoreve do të azhurnohet më 28 ...

Mary Trump hedh në gjyq xhaxhain e saj: Ka grabitur miliona dollar nga trashëgimia

Teksa po afrohet dita e zgjedhjeve presidenciale presidenti amerikan Trump po përballet dhe me probleme familjare. Vajza e vëllait të tij e ka hedhur në ...

Daçiç: Serbia do ta ketë të vështirë që ta zbatojë marrëveshjen e Shtëpisë së Bardhë

Kryediplomati serb, Ivica Daciç deklaroi se Serbia do ta ketë të vështirë ta zbatojë marrëveshjen e Shtëpisë së Bardhë, saktësisht pikën për fushatën e njohjeve ...

Raportoi i pari për rastet me koronavirus në Wuhan, misteri i zhdukjes së gazetarit kinez

Ngelet mister fakti se si u zhduk gazetari kinez, i cili raportoi i pari rastin me koronavirus. Ai ishte zhdukur në shkurt pasi kishte raportuar ...

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Francë, kryeministri, Jean Castex: Nuk përjashtohet një lockdown i ri

Kryeministri Francës Jean Castex në një intervistë për ‘France 2’ ka deklaruar se nuk përjashton një lockdown të ri nëse situata në vendin e tij ...

SPORT

Proportion
Hapur Portal6 ditë

Kaos në Shqipëri! Futbolli në grevë kundër qeverisë, bojkoti jehonë në mediat italiane

Një bojkot total, ai që është duke u kryer nga Presidentët e Super Ligës shqiptare, ekuivalentja e Serie A italiane, të cilët kanë vendosur të ...

Proportion
xhensila nako7 ditë

257 km me vrap nga Prishtina në Tiranë, Fikreti tregon sfidat nga humbja e ndjenjave tek lotët e gëzimit

Fikret Shatri tregon sfidat e vrapit të shqipes nga humbja e ndjenjave e deri tek lotët e gëzimit Fikret Shatri ka rrëfyer sot në “Ftesë ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Jetë luksi dhe miliona pasuri, njihuni me 12 futbollistët që përfunduan të varfër

Nga varfëria në pasuri dhe rikthim në origjinë – fatkeqësisht, ky është një trend që përsëritet në botën e futbollit.SunSport ka bëtë një listë prej dhjetë ...

Proportion
xhensila nako1 javë

“Ç’po bën o idiot?” Messi e nis me sherr ndeshjen e parë të sezonit me Barcelonën

Barcelona zhvilloi së fundmi një miqësore me ekipin e Gimnastic, të cilën e fitoi me rezultatin 3-1. Lionel Messi luajti kështu ndeshjen e parë të ...

HOLLYWOODLIFE

Proportion
Hapur Portal2 muaj

Rindërtimi/ Ahmetaj në Farkë: Janë shpërndarë 7.6 miliardë lekë, sot mbyllet procesi kontraktues për 677 njësi individuale

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj inspekoi punimet për banesat individuale në Farkë të Tiranës. Ahmetaj bëri me dije se në përgjithësi janë shpërndarë nga qeveria ...

Videoja që po bën xhiron e rrjetit! Pasi u lodh duke e mbajtur në dorë, producenti i njohur fsheh statujën e “Oscars” poshtë karriges

  Pavarësisht se të gjithë kujdesen që të japin më të mirën para kamerave, ka raste kur nga lodhja dhe pritja e gjatë, personazhet e ...

Hapur Portal8 muaj

“Martesa më tremb”, befason Shakira: Dua që Pike të më shikojë si… dashnore

Shakira dhe futbollisti Xherard Pike janë prej çifteve më të famshme të botës së “showbiz”-it. Këngëtarja dhe mbrojtësi i Barcelonës kanë dhe dy fëmijë nga ...

Hapur Portal9 muaj

DiCaprio shpëton një djalosh të ri nga mbytja! Historia si në filma

Personazhi i tij i njohur në filmin “Titanic” nuk pati një fund të lumtur, por Leonardo DiCaprio nuk ka lejuar që kjo gjë t’i ndodhë ...

Hapur Portal9 muaj

EDITORIAL

Proportion
olsi2 vjet

Horoskopi politik 2019

2019-ta është një vit elektoral. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar 30 qershorin si datë të zgjedhjeve vendore. Por opozita PD-LSI ka shpallur objektivin ...

Proportion
xhensila nako2 vjet

Bankat, koha për vetting

Probleme me rrugët e qarkullimit dhe kosto të larta dhe jo transparente për qytetarët Një raport i Trupit të Këshillit të Europës për pastrimin e ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Pasojat e dëbimit të diplomatëve iranianë, a i çon drejt ftohjes marrëdhëniet Rama-Erdogan?

  Dëbimi i ambasadorit të Iranit nga ana e Tiranës zyrtare, duket se ishte një veprim i paralajmëruar dhe i diktuar nga administrata e Shtëpisë ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Mesazhet e forta të Berishës në Open, që i shpëtuan vëmendjes së mediave

  Ish-kryeministri Sali Berisha, ka dhënë një qëndrim krejt të ndryshëm në studion e Open të Eni Vasilit, duke e futur debatin mbi protestën e ...

POLITIKE

Proportion
xhensila nako3 orë

Për pak muaj nënë për herë të dytë, deputetja socialiste zbulon gjininë e bebit

Deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Lajmi u zbulua pak ditë më parë nga disa foto ...

Proportion
xhensila nako3 orë

“E duam dhe do ta mbrojmë!”, Meta i përgjigjet Ramës për Vjosën: Arroganca, korrupsioni dhe marrëzia nuk do mundet ta tjetërsojë

“E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë!”. Ky ka qenë mesazhi i presidentit Ilir Meta nga lumi i Vjosa. Duke iu kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Manastirliu në qendrën shëndetësore Laprakë: Shërbim 24 orë për urgjencat pediatrike, shmangni fluksin në QSUT

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu inspektoi qendrën shëndetësore të Laprakës, një prej 4 qendrave shëndetësore të Tiranës që do të shërbejë 24 ...

Proportion
xhensila nako4 orë

Soreca takon kryetaren e KLGJ: BE mbështet përpjekjet për të rritur pavarësinë e sistemit gjyqësor

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e Këshilli i Lartë i Gjyqësorit, Naureda Llagami. Përmes një postimi ...

Proportion
xhensila nako5 orë

“Jam dakord me Ilir Metën”, reagon Rama: Sa mirë do kishte qenë sikur ta kishte mbrojtur Valbonën si Vjosën kur ishte zv.shef i qeverisë së Saliut

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta për Lumin Vjosë, ku ky i fundit theksoi se e ardhmja nuk është shkatërrimi ...

Proportion
xhensila nako5 orë

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit. Po ju vjen dita!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të Rënda. Përmes një ...

TE GJITHA

Proportion
Hapur Portal5 minuta

Tentoi të arratisej nga Policia e Tiranës, kush është i riu që u denoncua nga i ati për dhunë, si u prangos nga ‘Shqiponjat’

Policia e Tiranë reagon lidhur me ngjarjen e ndodhur pasditen e sotme, ku një person tentoi të arratisej nga ambientet e policisë, por që u ...

Proportion
Hapur Portal20 minuta

Operacioni i madh nga Europol, konfiskohen 27 milionë maska. Dalin detajet, ja vendet që u “goditën”

Miliona artikuj të falsifikuar, përfshirë 27 milionë maska të fytyrës, janë konfiskuar në Evropë.Operacioni 8-mujor, i koduar “Aphrodite”, është udhëhequr nga autoritetet italiane dhe irlandeze, ...

Proportion
Hapur Portal25 minuta

Mbyllja te “41 bis” e imamit të vetëshpallur Genc Balla, besimtarët gati për protestë para Kryeministrisë, shoqërohen nga policia

Policia e Tiranës ka shoqëruar këtë pasdite një grup besimtarësh myslimanë, pasi kishte informacione se do të protestonin para Kryeministrisë. Mësohet se besimtarët myslimanë ishin ...

Proportion
Hapur Portal38 minuta

Paketa e dytë e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, Bylykbashi: Më në fund 7 ligjet gjetën ‘dritën e diellit’ në Kuvend, u desh presioni i opozitës dhe ndërkombëtarëve

Përfaqësuesi i opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi bën me dije se pas dy muajsh miratim në Këshillin Politik, paketa e dytë e ndryshimeve në ...

Sondazh

A do t'i pranoje maxhoranca propozimet e opozites per reformen zgjedhore?

View Results

Loading ... Loading ...

POLITIKE

Proportion
Hapur Portal38 minuta

Paketa e dytë e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, Bylykbashi: Më në fund 7 ligjet gjetën ‘dritën e diellit’ në Kuvend, u desh presioni i opozitës dhe ndërkombëtarëve

Përfaqësuesi i opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi bën me dije se pas dy muajsh miratim në Këshillin Politik, paketa e dytë e ndryshimeve në ...

Proportion
Hapur Portal38 minuta

Paketa e dytë e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, Bylykbashi: Më në fund 7 ligjet gjetën ‘dritën e diellit’ në Kuvend, u desh presioni i opozitës dhe ndërkombëtarëve

Përfaqësuesi i opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi bën me dije se pas dy muajsh miratim në Këshillin Politik, paketa e dytë e ndryshimeve në ...

Proportion
xhensila nako2 orë

Balliu: Gjyqi kundër banorëve të Unazës së Re, politik. Drejtësia të hetojë takimet e Edi Ramës me krimin në Durrës dhe Fushë-Krujë

Partia Demokratike e cilëson politik, gjyqin kundër banorëve të Unazës së Re. Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu deklaroi sot se janë me mijëra procedime penale ...

Proportion
xhensila nako3 orë

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Komisioni i Ligjeve shqyrton të hënën dy nismat dhe amendamentet e propozuara nga deputetët

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, do të realizojë të hënën në orën 11:00 mbledhjen për shqyrtimin në parim të ...

Proportion
xhensila nako3 orë

Për pak muaj nënë për herë të dytë, deputetja socialiste zbulon gjininë e bebit

Deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Lajmi u zbulua pak ditë më parë nga disa foto ...

Proportion
xhensila nako3 orë

“E duam dhe do ta mbrojmë!”, Meta i përgjigjet Ramës për Vjosën: Arroganca, korrupsioni dhe marrëzia nuk do mundet ta tjetërsojë

“E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë!”. Ky ka qenë mesazhi i presidentit Ilir Meta nga lumi i Vjosa. Duke iu kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, ...

FOKUS

Proportion
Hapur Portal55 minuta

“Kaloni në gatishmëri”, Agjencia e Mbrojtes Civile shkresë 5 prefekturave: Në veri-perëndim dhe jug të Shqipërisë priten stuhi dhe reshje të mëdha shiu këtë fundjavë

Agjencia Komëbtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar një shkresë 5 prefekturave të Shqipërisë duke i paralajmëruar të marrin masa në dy ditët në vijim ...

Proportion
Hapur Portal55 minuta

“Kaloni në gatishmëri”, Agjencia e Mbrojtes Civile shkresë 5 prefekturave: Në veri-perëndim dhe jug të Shqipërisë priten stuhi dhe reshje të mëdha shiu këtë fundjavë

Agjencia Komëbtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar një shkresë 5 prefekturave të Shqipërisë duke i paralajmëruar të marrin masa në dy ditët në vijim ...

Proportion
Hapur Portal1 orë

FOTO-VIDEO/ Policët e EULEX të armatosur ‘gjer në dhëmbë’, niset drejt Hagës kreu i OVL së UÇK-së, protesta masive në Kosovë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, sot është arrestuar nga Policia e EULEX-it. Mediet fqinje publikojnë videon, ...

Proportion
Hapur Portal1 orë

“A do të lihen njerëzit të vdesin?”, debati i fortë për vaksinën në samitin e OKB. Me SHBA, Kinën dhe Rusinë që po heqin dorë nga…

Shumë udhëheqës botërorë në samitin virtual të Kombeve të Bashkuara gjatë kësaj jave, shpresuan se do të ketë një vaksinë në dispozicion që është e ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Rëndohet bilanci, MSH: Ndërrojnë jetë 3 pacientë me koronavirus, konfirmohen 124 raste të reja

  Është rënduar sërish bilanci i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë viktimë, kanë ndërruar jetë tre pacientë, në ...

Proportion
Hapur Portal2 orë

Situata e rënduar nga Covid-19, Manastirliu thirrje prindërve në Tiranë: Shmangni fluksin në QSUT, ja ku të drejtoheni

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje të gjithë prindërve në Tiranë, që në këtë periudhë të vështirë të epidemisë, të shmangin fluksin në ...

KRONIKE

Proportion
Hapur Portal5 minuta

Tentoi të arratisej nga Policia e Tiranës, kush është i riu që u denoncua nga i ati për dhunë, si u prangos nga ‘Shqiponjat’

Policia e Tiranë reagon lidhur me ngjarjen e ndodhur pasditen e sotme, ku një person tentoi të arratisej nga ambientet e policisë, por që u ...

Proportion
Hapur Portal5 minuta

Tentoi të arratisej nga Policia e Tiranës, kush është i riu që u denoncua nga i ati për dhunë, si u prangos nga ‘Shqiponjat’

Policia e Tiranë reagon lidhur me ngjarjen e ndodhur pasditen e sotme, ku një person tentoi të arratisej nga ambientet e policisë, por që u ...

Proportion
Hapur Portal21 minuta

Operacioni i madh nga Europol, konfiskohen 27 milionë maska. Dalin detajet, ja vendet që u “goditën”

Miliona artikuj të falsifikuar, përfshirë 27 milionë maska të fytyrës, janë konfiskuar në Evropë.Operacioni 8-mujor, i koduar “Aphrodite”, është udhëhequr nga autoritetet italiane dhe irlandeze, ...

Proportion
Hapur Portal25 minuta

Mbyllja te “41 bis” e imamit të vetëshpallur Genc Balla, besimtarët gati për protestë para Kryeministrisë, shoqërohen nga policia

Policia e Tiranës ka shoqëruar këtë pasdite një grup besimtarësh myslimanë, pasi kishte informacione se do të protestonin para Kryeministrisë. Mësohet se besimtarët myslimanë ishin ...

Proportion
xhensila nako2 orë

LAJM I FUNDIT/ Arratiset një person nga Drejtoria e Policisë në Tiranë, prani e madhe policore te ‘Myslym Shyri’

Një person është arratisur nga ambientet e Komisariatit të Policisë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur përpara dy orëve ndërkohë që vërehet prani e madhe e ...

Proportion
xhensila nako3 orë

“339-a”/ Prokuria bie dakord! Dosja e Arben Ndokës ndahet nga të pandehurit e tjerë

Burime të Top Channel bëjnë me dije se Prokuroria ka rënë dakord që të ndahet dosja e Arben Ndokës nga të pandehurit e tjerë, sepse ...

EDITORIAL

Proportion
xhensila nako5 muaj

Eni Vasili letër të hapur kryeministrit Rama: “Çlironi studiot televizive!”

  Në një letër publike për kryeministrin e vendit, Edi Rama, moderatorja e emisionit “Open”, Eni Vasili ka kërkuar që situata në studiot televizive të ...

Proportion
xhensila nako5 muaj

Eni Vasili letër të hapur kryeministrit Rama: “Çlironi studiot televizive!”

  Në një letër publike për kryeministrin e vendit, Edi Rama, moderatorja e emisionit “Open”, Eni Vasili ka kërkuar që situata në studiot televizive të ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Kush e përdhunoi 14 vjeçaren nga Kavaja?

Nga Eni Vasili Tmerri që përjetoj cdo herë që lexoj detaje të reja rreth përdhunimit të vajzës 14 vjecare në Kavajë besoj është i cdo ...

Proportion
Hapur Portal2 vjet

Ku ndahen Rama e Meta për Kosovën

Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta për emrin e Gent Cakaj me sa duket lidhet drejtpërdrejt me dy qëndrime diametralisht të kundërta ...

ROZE

Proportion
xhensila nako3 orë

Oriola Marashi “largohet” drejt Dubait, zbulohet arsyeja

Ditët e fundit, modelja seksi Oriola Marashi ka qenë shumë e angazhuar me realizimin e seteve fotografike të ndryshme. Ajo ka pozuar për marka të ...

Proportion
xhensila nako3 orë

Oriola Marashi “largohet” drejt Dubait, zbulohet arsyeja

Ditët e fundit, modelja seksi Oriola Marashi ka qenë shumë e angazhuar me realizimin e seteve fotografike të ndryshme. Ajo ka pozuar për marka të ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Boris Johnson shtrëngoi masat për britanikët, e fejuara kapet mat me pushime në Itali (FOTO)

Carrie Symonds është duke shijuar disa ditë pushime në Liqenin e Comos në Itali, së bashku me të birin, Wilfred. Sipas “MailOnline”, e fejuara e ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Pse aktorja piu placentën e saj dhe ç’mendim ka sot për të

Dy vjet më parë, Hilary Duff tha aksidentalisht se piu një smoothie (që është zakonisht lëng frutash) me placentën e saj, pasi lindi vajzën, Banks ...

OPEN

Proportion
olsi18 orë

Bushati në Open: Ambasadorët janë gjithmonë me pushtetin

  Në pjesën e fundit në Open në Top Channel u fol për qëndrimet e ambasadorëve ndaj palëve politike në vendin tonë.  Analisti Andi Bushati ...

Proportion
olsi18 orë

Bushati në Open: Ambasadorët janë gjithmonë me pushtetin

  Në pjesën e fundit në Open në Top Channel u fol për qëndrimet e ambasadorëve ndaj palëve politike në vendin tonë.  Analisti Andi Bushati ...

Proportion
olsi19 orë

“Nuk gënjehet populli kaq trashë”- Bushati debaton me Pezën

Vazhdojnë debatet në Open në Top Channel teksa po diskutohet për hapjen e listave. Një debat u zhvillua mes Andi Bushatit dhe Alfred Pezës. Debati ...

Proportion
olsi19 orë

“Ju ha për mëngjes”/ Gjekmarkaj-Spiropalit: Ju dija motrën e Gjergj Elez Alisë, dolët Bajloz

A janë të hapura listat? Kjo është tema e diskutimit në Open në Top Channel e cila ka shkaktuar debate të shumta. Gjatë një debati ...

KOLUMNA

Proportion
xhensila nako2 ditë

Pesë pyetje me përgjigje brenda dërguar OSBE-ODHIR

Nga Artan Fuga Nga Këshilli Politik iu drejtuan disa pyetje OSBE-ODHIR për të zgjidhur krizën për Kodin elektoral. M’u dukën si pyetje teorike. Aq më ...

Proportion
xhensila nako2 ditë

Pesë pyetje me përgjigje brenda dërguar OSBE-ODHIR

Nga Artan Fuga Nga Këshilli Politik iu drejtuan disa pyetje OSBE-ODHIR për të zgjidhur krizën për Kodin elektoral. M’u dukën si pyetje teorike. Aq më ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Fjolla nuk është shtatzënë, por na ngeli mjeku me barrë tani

Nga Mentor Kikia Për t’i shpëtuar qëndrimit në burg, këngëtarja kosovare Fjolla Morina sajoi një shtatzani. Ishte në vendin e duhur për këtë punë. Këtu ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Peshq grekë dhe peshq shqiptarë!

Nga Artan Fuga Cështja e detit të Vlorë – Sarandës, Jonit, pra, ka tërhequr edhe vëmendjen e krijuesve të rinj. Klevis Mehaj në kuadrin e ...

SPORT

Proportion
Hapur Portal6 ditë

Kaos në Shqipëri! Futbolli në grevë kundër qeverisë, bojkoti jehonë në mediat italiane

Një bojkot total, ai që është duke u kryer nga Presidentët e Super Ligës shqiptare, ekuivalentja e Serie A italiane, të cilët kanë vendosur të ...

Proportion
Hapur Portal6 ditë

Kaos në Shqipëri! Futbolli në grevë kundër qeverisë, bojkoti jehonë në mediat italiane

Një bojkot total, ai që është duke u kryer nga Presidentët e Super Ligës shqiptare, ekuivalentja e Serie A italiane, të cilët kanë vendosur të ...

Proportion
xhensila nako7 ditë

257 km me vrap nga Prishtina në Tiranë, Fikreti tregon sfidat nga humbja e ndjenjave tek lotët e gëzimit

Fikret Shatri tregon sfidat e vrapit të shqipes nga humbja e ndjenjave e deri tek lotët e gëzimit Fikret Shatri ka rrëfyer sot në “Ftesë ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Jetë luksi dhe miliona pasuri, njihuni me 12 futbollistët që përfunduan të varfër

Nga varfëria në pasuri dhe rikthim në origjinë – fatkeqësisht, ky është një trend që përsëritet në botën e futbollit.SunSport ka bëtë një listë prej dhjetë ...

HOLLYWOODLLIFE

Proportion
Hapur Portal2 muaj

Rindërtimi/ Ahmetaj në Farkë: Janë shpërndarë 7.6 miliardë lekë, sot mbyllet procesi kontraktues për 677 njësi individuale

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj inspekoi punimet për banesat individuale në Farkë të Tiranës. Ahmetaj bëri me dije se në përgjithësi janë shpërndarë nga qeveria ...

Proportion
Hapur Portal2 muaj

Rindërtimi/ Ahmetaj në Farkë: Janë shpërndarë 7.6 miliardë lekë, sot mbyllet procesi kontraktues për 677 njësi individuale

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj inspekoi punimet për banesat individuale në Farkë të Tiranës. Ahmetaj bëri me dije se në përgjithësi janë shpërndarë nga qeveria ...

Proportion
Hapur Portal8 muaj

Videoja që po bën xhiron e rrjetit! Pasi u lodh duke e mbajtur në dorë, producenti i njohur fsheh statujën e “Oscars” poshtë karriges

  Pavarësisht se të gjithë kujdesen që të japin më të mirën para kamerave, ka raste kur nga lodhja dhe pritja e gjatë, personazhet e ...

Proportion
Hapur Portal9 muaj

“Martesa më tremb”, befason Shakira: Dua që Pike të më shikojë si… dashnore

Shakira dhe futbollisti Xherard Pike janë prej çifteve më të famshme të botës së “showbiz”-it. Këngëtarja dhe mbrojtësi i Barcelonës kanë dhe dy fëmijë nga ...

EKONOMI

Proportion
xhensila nako3 ditë

S’keni marrë ende pagën e luftës? Keni edhe tre ditë kohë për të aplikuar

Afati i fundit për personat që nuk kanë plotësuar dokumentacionin për pagën e luftës, është data 25 shtator. Drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

S’keni marrë ende pagën e luftës? Keni edhe tre ditë kohë për të aplikuar

Afati i fundit për personat që nuk kanë plotësuar dokumentacionin për pagën e luftës, është data 25 shtator. Drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj ...

Proportion
xhensila nako3 ditë

Mbyllja e bareve dhe lokaleve ndikoi negativisht në punësim, por ja sa shpenzuan shqiptarët gjatë periudhës së karantinës

Baret e restorantet ishin të mbyllura për gati tre muaj, nga mesi i marsit deri në mesin e muajt maj, duke i detyruar shqiptarët të ...

Proportion
xhensila nako1 javë

Kosovë/ ​Bizneset që nga fillimi i pandemisë kanë humbur 1 miliard euro

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani humbjet e bizneseve në vend janë 1 miliard euro, që është një alarm për vendimmarrësit. Kështu është ...

BOTA

Proportion
xhensila nako2 orë

Jetoni në Zvicër por keni udhëtuar në Shqipëri? Ndryshojnë rregullat e karantinimit pas 28 shtatorit, ja çfarë duhet të dini

Në Zvicër ekziston një kërkesë karantine për udhëtarët nga vende dhe zona të caktuara. Lista e këtyre shteteve dhe territoreve do të azhurnohet më 28 ...

Proportion
xhensila nako2 orë

Jetoni në Zvicër por keni udhëtuar në Shqipëri? Ndryshojnë rregullat e karantinimit pas 28 shtatorit, ja çfarë duhet të dini

Në Zvicër ekziston një kërkesë karantine për udhëtarët nga vende dhe zona të caktuara. Lista e këtyre shteteve dhe territoreve do të azhurnohet më 28 ...

Proportion
xhensila nako3 orë

Mary Trump hedh në gjyq xhaxhain e saj: Ka grabitur miliona dollar nga trashëgimia

Teksa po afrohet dita e zgjedhjeve presidenciale presidenti amerikan Trump po përballet dhe me probleme familjare. Vajza e vëllait të tij e ka hedhur në ...

Proportion
xhensila nako7 orë

Daçiç: Serbia do ta ketë të vështirë që ta zbatojë marrëveshjen e Shtëpisë së Bardhë

Kryediplomati serb, Ivica Daciç deklaroi se Serbia do ta ketë të vështirë ta zbatojë marrëveshjen e Shtëpisë së Bardhë, saktësisht pikën për fushatën e njohjeve ...

MiksToMiks

Proportion
xhensila nako2 orë

“Fëmijët s’e dinë se sa me fat janë”, 91-vjeçari që jep mësim online bëhet viral në internet

Një 91-vjeçar që shihet duke dhënë mësim për studentët e tij online është bërë viral në internet. Charles Krohn ka dhënë mësim në Universitetin e ...

Proportion
xhensila nako2 orë

“Fëmijët s’e dinë se sa me fat janë”, 91-vjeçari që jep mësim online bëhet viral në internet

Një 91-vjeçar që shihet duke dhënë mësim për studentët e tij online është bërë viral në internet. Charles Krohn ka dhënë mësim në Universitetin e ...

Proportion
xhensila nako6 orë

Paralajmërimi i shkencëtarëve: Vaksina e parë anti Covid nuk do të jetë “plumb i argjendtë”

Vaksina e parë kundër koronavirusit nuk do të jetë “plumb i argjendtë” dhe ka pak gjasa që të parandalojë që COVID-19 t’i prekë njerëzit, kanë ...

Proportion
xhensila nako1 ditë

Njihuni me 42-vjeçarin që ka thyer rekordin për flokët më të gjatë në botë

Amerikani Joseph Grisamore theu rekordin Guinness për stilin e flokëve Iroquois-in më të gjatin në botë. Flokët e 42- vjeçarit nga Minesota tani janë më ...